Mamici active
Bine ai venit pe forumul '' Mamici active'' .
V-ati inregistrat? Serios vorbind, trebuie sa va inregistrati pentru a va conecta. Ati fost exclus din forum (un mesaj va apare pentru a va indica acest lucru) ? Daca da, ar trebui sa contactati adminstratorul forumului pentru a afla motivul. Daca sunteti inregistrat si nu sunteti exclus si tot nu va puteti conecta, atunci verificati foarte bine numele de utilizator si parola. De obicei, aceasta este problema. Daca nici aceasta nu este solutia, luati legatura cu administratorul forumului pentru ca forumul ar putea fi incorect configurat.

Mamici active

AcasaAcasa  FARA CEARTAFARA CEARTA  GalerieGalerie  CautareCautare  ConcursConcurs  Povestile lui JesterPovestile lui Jester  ParteneriParteneri  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru

In jos 
AutorMesaj
Miky
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 9424
Varsta : 40
Localizare : aproape de voi
Stare de spirit : o mamica implinita
DESPRE NOI : mama MIKY , tati MARIAN, copii MARCO , LORENZO si GABRIELE
Data de inscriere : 22/03/2008

MesajSubiect: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mar Iun 09, 2009 10:21 am

Dan Razvan este un copil ca toti ceilalti copii dar in acelasi timp diferit de ei .
Citeste si tu si haide sa incercam impreuna sa il ajutam sa devina asa cum isi doreste .
Din putinul nostru pus la un loc putem face ceva mare .

''Razvan e un copil minunat insa el nu poate sa progreseze,nu poate invata decat foarte greu si intr-un ritm mult prea lent.Dintotdeauna a fost asa si stiam ca are un retard insa am pus prea multe comportamente bizare pe seama retardului,m-am invinovatit ca l-am rasfatat prea mult,ca am fost prea protectiva cu el si de asta credeam ca e dependent de mine.Cand facea crize de nervi ziceam ca e needucat si iar ma invinovateam ca nu am fost in stare sa imi educ copilul.Insa toate astea aveau un nume si anume autism.Cand era mic ii placea sa mearga pe varfuri,sa mearga la ecranul televizorului si sa lipeasca ochii de el sau sa tina in mana tot felul de crengute si de frunze.Intotdeauna a fost un copil mai plangacios cu crize de nervi -de personalitate ziceam noi.Cand mergeam la joaca el prefera sa stea langa mine pe banca si sa priveasca, nu manifesta niciodata interes pentru copii de varsta lui si avea intotdeauna o fetisoara atat de serioasa si ganditoare...are o privire foarte inteligenta.Ii placea deasemenea foarte mult sa invarta o carpa,o bluza imitand miscarea de la masina de spalat.Eu ziceam ca se joaca,eu credeam ca e diferit.Niciodata nu a facut pa cu mana insa spunea cuvantul si nu mi-am facut griji ca ar fi o problema.Razvan vorbeste...ecolalic,logoreic si dislalic dar vorbeste.Mai tarziu si mai exact de vreun an de zile manifestarile lui au devenit foarte evidente.Aliniaza obiecte,de fapt asta e activitatea lui preferata,flutura din manute,aduna pitricele pe care le poarta dupa el oriunde,crizele de nervi au devenit din ce in ce mai multe si mai urate.Se joaca tot timpul cu degetele pe la nas/gura si in ultimul timp a inceput sa-si suga degetele,pe toate odata.Dezvolta fixisme pe absolut orice,haine,cantece,povesti sau desene animate,obiecte sau jucarii.Este atat de atasat de un hanorac galben incat nu pleaca decat imbracat cu el chiar daca afara sunt 30 de grade.Este foarte greu sa-l scoatem din casa apoi este foarte greu sa-l mai bagam in casa.Tot timpul ia cu el cate un obiect de care e atasat.Pe strada ma trage de mana sa mergem numai pe drumul pe care vrea el,uneori alearga,nu are simtul pericolului.Se invarte in cerc.Nu spune cum il chema sau cati ani are,nu stie cifrele sau culorile in schimb memoreaza poezii de 35 de strofe sau povesti de la cap la coada.Cand vrea ceva de cele mai multe ori cere si daca nu se face inteles te ia de mana si te duce acolo unde este acel ceva pe care si-l doreste.Este pasionat de calculator,a invatat singur si acum este la un nivel destul de avansat.Isi doreste sa fie ca noi,se chinuie din rasputeri sa spuna sau sa faca ceva care trebuie si e foarte fericit cand ii spun "Bravo,excelent";apoi spune si el "super,am reusit".Cand nu poate sa faca ceva,sau sa se faca inteles devine foarte frustrat si se incordeaza din tot corpul si strange pumnii lui mici de neputinta.Face eforturi uriase sa deprinda cateva lucruri atat de firesti incat noi nu le luam in seama.De cele mai multe ori am impresia ca stie foarte multe,inclusiv sa citeasca insa nu stie sa comunice,nu stie sa se faca inteles si eu nu am gasit calea de a-l ajuta.Terapia ABA il va ajuta cu siguranta si sunt convinsa ca s-ar putea recupera 100%.Pentru asta avem nevoie de ajutorul vostru.
Oricine poate si doreste sa ne sprijine prin donatii o poate face in contul RO83BPOS76306976142RON01 deschis la Bancpost S.A. Agentia Salajan pe numele Florescu Stela Catalina
E-mail:catalinaflorescu28@yahoo.com''

Mai multe despre acest caz gasesti aici http://copilulcurcubeului.blogspot.com/

Ultima editare efectuata de catre Miky in Mar Feb 22, 2011 6:11 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ali
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 4808
Varsta : 39
Localizare : Mosbach
Joburi/Distractii : ce vreau io....nu sa inventat meseria pt.mine :)))
Stare de spirit : optimista
DESPRE NOI : Alina mama lui Alex si Melissa tata Cristian

Data de inscriere : 23/03/2008

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 6:54 am

eu chiar vreau sa particip la Razvan cu cat pot
sa vad zilele astea cum fac
stiu ca nu pot aduce sanatate, dar macar stiu ca ii va fi de folos indiferent ce suma depun
Sus In jos
teodoraion
Mamica incepatoare

feminin
Numarul mesajelor : 957
Varsta : 36
Localizare : pamant..cu gandul la CER!!
DESPRE NOI : mama-teodora,ffirst love-BIANCA bebe mic-LARISA,tati-gabi

Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 7:47 am

parca ma doare ca intru doar pt a incuraja...as vrea sa pot face mai mult...

of Doamne.....e greu sa mai spun ceva....
Sus In jos
analis
Mamica invatata

feminin
Numarul mesajelor : 2456
Varsta : 38
Localizare : Constanta
Stare de spirit : Vesela...!
DESPRE NOI : mami Carla /tati Adrian/Andra-Analis/Antonio Gabriel
Data de inscriere : 04/04/2008

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 7:51 am

Si noi o sa incercam!Sa vedem cum facem!Putin de la noi si mai mult de la D-zeu!Sper sa stranga restul de bani!
Daca reusim o sa anuntam aici!
yes
Sus In jos
eva_26
Mamica activa

feminin
Numarul mesajelor : 8363
Varsta : 35
Localizare : istanbul/turcia
Stare de spirit : fericita ca am o familie minunata
DESPRE NOI : eu eva sotul adnan copii deniz și melisa
Data de inscriere : 03/04/2009

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 8:16 am

am citit povestea care din pacate este adevarata am ramas cu lacrimi ın ochi prima data cınd am citit miar place sa ajut și eu acuma dar din pacate nu pot momentan dsar sper ca totul vca fi bine și ca și o rugaciune facuta seara este foarte bine primita pentru ca BUNUL DUMNEZEU poate face mult mai multe lucruri ca și noi și speram ca totul sa se sfırșeasca ın curınd și sa auzim doar de bine
Sus In jos
Adriana_84
Mamica Exclusa

feminin
Numarul mesajelor : 3005
Varsta : 34
Localizare : -
Joburi/Distractii : -
Stare de spirit : -
DESPRE NOI : -
Data de inscriere : 23/04/2009

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 9:21 am

ne rugam pentru sanatatea ta si daca o sa putem o sa ajutam si noi din putinul nostru! pupic
Sus In jos
Ali
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 9:33 am

eu o cunosc pe mamica lui Razvan de vreo 3 ani
daca aveti vreo suspiciune, eu va garantez ca este exact asa cum scrie si pe blog
Sus In jos
Adriana_84
Mamica Exclusa

feminin
Numarul mesajelor : 3005
Varsta : 34
Localizare : -
Joburi/Distractii : -
DESPRE NOI : -
Data de inscriere : 23/04/2009

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 9:34 am

nu am suspiciuni!si speram sa se faca bine micutul pupic
Sus In jos
anaclaudia
Mamica noua
 Mamica noua

feminin
Numarul mesajelor : 398
Localizare : targu mures
Stare de spirit : vesela
DESPRE NOI : Mama- Ana Claudia
Fetita - Ana Andreea Monica
Data de inscriere : 01/02/2009

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 10, 2009 10:18 am

Doamne ajuta , sanantate multa , e dureros si sa-i dea Dumnezeu putere lui mami jyvds
Sus In jos
mihaelamiha
Mamica invatata

feminin
Numarul mesajelor : 3659
Varsta : 33
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : voi fetelor sunteti distractia mea si nazdravani mei
Stare de spirit : mereu fericita si cu gandul la voi
DESPRE NOI : Mihaela mamica de 2 baieti Claudiu si Catalin sa nu-l uitam si pe tati Bogdan
Data de inscriere : 20/11/2008

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Joi Iun 11, 2009 8:29 pm

sanatate multa si mult curaj le doresc parintilo,dar din pacate financiar nu dispun mai deloc este criza criza
daca voi putea din putinul meu si de la altora se va strange multa sanatate din suflettttt
Sus In jos
cata
Mamica noua
 Mamica noua

feminin
Numarul mesajelor : 7
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/06/2009

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Vin Iun 12, 2009 9:32 am

Sunt mamica lui Razvan si am intrat sa va multumesc din suflet pentru vorbele frumoase.Stiu ca oamenii sunt sceptici la asemenea povesti dar mi-am asumat acest risc cand am facut public.
Va multumesc inca odata,este forumul unde au scris cele mai multe persoane,unde oamenii n-au uitat sa se uite si la problemele celorlalti.
Sus In jos
macoveianca
Mamica incepatoare

feminin
Numarul mesajelor : 1501
Varsta : 44
Localizare : iasi ,tg-frumos
Joburi/Distractii : lupt pentru a aduce lumina in viata copiilor
DESPRE NOI : mama anca ,scorpion,tata Florin berbec , cel mare stefan,sagetator si alex cel mic rac ....!
Data de inscriere : 16/11/2008

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Vin Iun 12, 2009 8:09 pm

draga catalina,stiu foarte bine cat de greu este cu un copilas bolnav,mai ales in societate.iti doresc din suflet sa reusesti sa faci tot ce trebuie pentru micut.
e un drum lung si greu,si mai greu ca traim in romania si aici ,in rozboiul cu boala cea mai buna arma sunt ,,banii"...si haosul din spaitalele din romania...
dumnezeu si oamenii cu suflet sa va ajute!
Sus In jos
cata
Mamica noua
 Mamica noua

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Vin Iun 19, 2009 7:49 am

Fac apel inca odata la voi,va rog din suflet sa ne ajutati.Nu am primit donatii si iata ca timpul trece,am reusit sa gasim un coordonator insa nu avem banii sa-l platim.Costa 2 mil/ora si in iulie intra in concediu ceea ce inseamna ca daca nu reusim sa platim acum pentru o ora de consultanta vom mai avea acces la consultanta abia in august...inseamna foarte mult timp pierdut.Materialele ABA pe care le comandasem nu am putut sa le ridic de la posta pentru ca nu am avut banii 163 lei...nici macar n-am imbracat copilul de vara,a venit canicula si lui nu-i mai vine nimic de anul trecut dar asta e alta poveste.Avem foarte multe nevoi.
Deasemenea daca cineva are vreo imprimanta in plus de care se poate lipsi v-as ramane foarte recunoscatoare fiindca pana acum am cheltuit sume foarte mari la magazin numai pe printat si de-a lungul terapiei vom avea de printat zilnic.Va multumesc din suflet http://copilulcurcubeului.blogspot.com/
Sus In jos
Ali
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Vin Iun 19, 2009 10:50 am

catalina sa sti ca eu nu am uitat pe langa mica suma pe care vreau sa tio dau cu draga inima
strang pe lucruri si chiar vroiam sa te intreb daca ai vrea sa primesti
nu stiam daca vrei sau nu
dupa cum sti am probleme cu pc-ul
sper sa mil repare repede
dar intru din cand in cand de unde apuc
as vrea numarul tau de tel prin PM
Sus In jos
Miky
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Lun Iun 22, 2009 1:42 am

haideti dragi mamici sa il ajutam pe razvan. un ajutor cat de mic din partea voastra ii poate fi de folos .
Un pachet de tigari mai putin , o sticla de suc in minus ... si puteti ajuta un suflet care nu are nici o vina ca sa nascut cu probleme si ca parintii lui nu au o situatie materiala extraordinara pentru a putea face totul singuri .
Cat de putin din partea voastra inseamna foarte mult pentru el .
Sus In jos
Andrea27
Mamica experta

feminin
Numarul mesajelor : 5675
Varsta : 37
Localizare : Gherla/Plymouth
Joburi/Distractii : Internet/Familie
Stare de spirit : Vesela....prietenoasa
DESPRE NOI : Eu: Andrea..tati:Liviu...si comoara noastra IULIA

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Lun Iun 22, 2009 1:48 am

Eu deocamdata nu pot ajuta financiar....trec printr-o perioada destul de dificila....
Promit solemn...ca luna ce vine...nu conteaza ce va fi si cum va fi...ii voi depune si eu Catalinei ceva banuti in cont pt Razvan....din ce pot si cat pot...
Pana atunci ajut cu orice altceva.....
Katy fii tare pt Razvan....
Sus In jos
cata
Mamica noua
 Mamica noua

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mar Iun 23, 2009 4:23 am

Multumesc pentru sustinere
Facusem apel mai sus la voi pentru o imprimanta si vreau sa va anunt ca nu mai este nevoie,mi-a dat o verisoara asadar am facut rost.
Multumesc tuturor mamicilor care n-au ramas indiferente la necazul nostru.
Sus In jos
Andrea27
Mamica experta

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iun 24, 2009 7:41 am

Catalina draga.....deocamdata eu numai cu vorbe pot sa va fiu alaturi....
Dar promit ca in momentul cum imi revin putin financiar va voi sprijini cu cat pot eu.....
Il pup pe Razvan si pe tine...sa fii tare si vei vedea ca veti reusi....
Sus In jos
cata
Mamica noua
 Mamica noua

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iul 08, 2009 8:49 pm

Ali multumesc din suflet pentru tot,coletele au ajuns cu bine si iti multumesc pentru tot ce ai facut pentru noi.
Sus In jos
Ali
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Joi Iul 09, 2009 12:19 am

nu ai de ce cata a fost placerea mea
in curand incerc sa va ajut cum pot
Sus In jos
cata
Mamica noua
 Mamica noua

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Lun Iul 13, 2009 7:27 am

Ali azi am primit si banutii, multumim din suflet pentru tot si pentru faptul ca te zbati sa implici si alte persoane.
njuht
Sus In jos
Ali
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Lun Iul 13, 2009 9:20 am

am facuto cu drag
sper sa aveti parte de mai mult ajutor si din partea altora
sper ca lumea sa ofere ajutor celor care merita
si inainte sa doneze sa se intereseze de persoana respectiva
eu am donat de mai multe ori
o data am muscato
dar in rest nu
mai ales ca pe tine te stiu de mult
si mai stiu si ca nu ai fi apelat pt nimic in lume decat pt Razvan
va pup
Sus In jos
cata
Mamica noua
 Mamica noua

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mar Iul 14, 2009 8:01 am

Miki multumim din suflet,inca nu stiu exact cum se retrag banii din paypal dar ma interesez.Multumim inca odata din suflet.
Am pus pe blog si ultima iesire cu toate diagnosticele lui Razvan inclusiv autism infantil la sectiunea acte medicale iar la sectiunea multumiri am amintit toate persoanele care ne-au ajutat de cand am inceput aceasta campanie.
Sus In jos
Andrea27
Mamica experta

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mar Iul 14, 2009 8:11 am

Sper cat de curand sa pot pune o mica speranta la vindecarea lui Razvan....
Cu siguranta voi contribui cu ce voi putea....PROMIT Razvanel......SOLEMN
Sus In jos
Miky
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   Mier Iul 15, 2009 1:58 am

cata , eu nu am facut nimic deosebit . mi-ar fi placut sa pot mai mult dar din pacate nu se poate deocamdata .
ii doresc puiutului tau multa sanatate si tie putere sa treci peste toate .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru   

Sus In jos

Dan Razvan are nevoie de ajutorul nostru
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mamici active :: ANUNTURI DIVERSE :: UMANITARE-
Mergi direct la: